Juče su Čileanci šokirali svijet rukometa

Čitav rukometni svijet ostao je šokiran juče kada je Čile u sklopu 3.kola grupe C Svjetskog prvenstva pobijedio Austrijance rezultatom 32:24.

Prethodno je Čile izgubio 23 poena od Danske, ali protiv Austrije je iz uloge velikog autsajdera stigao do svoja prva dva boda na turniru.

Od početka meča su Čileanci vodili, iako je Austrija na poluvremenu imala 15 : 14 vodstvo. Drugo poluvrijeme je započelo golom austrijanaca za 16:14, nakon čega 5:0 serija čileanaca, koji su ubrzo skočili na plus pet, pa plus sedam, plus osam…

Austrijanci nisu smogli snage da se vrate u ovaj meč, pa su tako nakon pobjede nad Saudijskom Arabijom doživjeli poraz od Reprezentacije Čilea.

loading...

Braća Feuchtmann su potpuno devastirali gol Austrije, postigli su zajedno 15 golova, dok je šest golova postigao Ceballos, Salinas četiri, dok su Pavez i Frelijj dodali po tri.